• درباره ما

  معرفی نشریه فلسفه و کودک

  كارشناسان تعليم و تربيت بر اين باورند كه آشناسازي كودك با مفاهيم فلسفي مي تواند علاوه بر تأثيرات مثبت گفتاري و شنيداري بر كودكان, اجتماعي شدن آنها را نيز تسريع کرده و مهمتر از همه تفكر كودكان را تقويت نمايد. با توجه به اين مهم, هدف اين ويژه نامه, آشنا كردن دست اندركاران تعليم و تربيت و اولياي دانش آموزان با طرح «فلسفه و كودك»  مي‌باشد كه در بنياد حكمت اسلامي صدرا تهيه و تدوين و بصورت برنامه عملي، اجرا شده است.

  ويژه نامه فلسفه و كودك اولين نشريه تخصصي فلسفه و كودك در ايران است كه به مدير مسئولي سيد محمد خامنه اي, منتشر مي گردد. اولين شماره از اين مجله در زمستان 1384 منتشر شده است.

  مشخصات گروه تحريريه ويژه نامه فلسفه و كودك به شرح زير است:

  صاحب امتياز: بنياد حکمت اسلامی صدرا

  مدير مسئول: زهره حسيني

  سر دبير: دكتر نادیا مفتونی

  اعضاء هيأت تحريريه:  آيت‌الله سيدمحمد خامنه‌اي، دکتر غلامحسين ابراهيمي ديناني، دکتر غلامرضا اعواني، دکتر رضا داوري اردکاني، دکتر احد فرامرز قراملکي، دکتر عبدالرزاق حسامي‌فر، دکتر علينقي باقرشاهي، دکتر قاسم پورحسن

  اين نشريه در چهار شماره اول به صورت ويژه‌نامه و در شماره‌هاي بعدي با تغييراتي بصورت فصلنامه ارائه مي گردد. هدف از انتشار اين نشريه آشناسازي والدين، مربيان و علاقه‌مندان به تعليم و تربيت كودك با اين برنامه و نقد و بررسي روشهاي موجود در اين زمينه مي‌باشد.

  اين فصلنامه از مقالات همه انديشمندان و متفكران و علاقه‌مندان استقبال مي‌نمايد.